کد: ۴۹۵۷۴۷       تاریخ انتشار: ۴ آذر ۱۳۹۲

کتاب تحلیل کنوانسیون حقوق کودک برگزیده بیستمین دوره کتاب سال دانشجویی شد

کتاب "تحلیل کنوانسیون حقوق کودک، مقایسه دو نظام اسلام و غرب" تألیف خانم‌ها حوریه و هاله حسینی اکبرنژاد به عنوان کتاب برگزیده بیستمین دوره کتاب سال دانشجویی شناخته شد.

این کتاب که در ابتدای سال جاری به همت شورای فرهنگی اجتماعی زنان و خانواده به چاپ رسیده است، در پنج فصل با عناوین «اصول کلی کنوانسیون»، «حقوق مدنی و سیاسی کودک»، «حقوق اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کودک»، «خانواده و کودک» و «حقوق گروه‌های خاص از کودکان» تهیه و تنظیم شده و در آن به تحلیل کنوانسیون حقوق کودک به عنوان مهم‌ترین سند بین‌المللی در زمینه حقوق کودک پرداخته شده است.

در این کتاب سعی شده است ضمن بررسی تفصیلی و تطبیقی کلیه مفاد کنوانسیون حقوق کودک، اصول کلی کنوانسیون کودک بر مبنای نظریات تفسیری کمیته حقوق کودک و موازین اسلامی مورد نقد و بررسی قرار گیرد.

این کتاب در  بیستمین دوره جشنواره کتاب سال دانشجويي که در 28 آبان‌ ماه سال جاري برگزار شد حائز عنوان کتاب برگزیده در رشته حقوق شد و از مؤلفان، ناشر و رییس شورای فرهنگی، اجتماعی زنان و خانواده تقدیر به عمل آمد.

کتاب «تحلیل کنوانسیون حقوق کودک» در 656 صفحه با شمارگان 1000 نسخه و قیمت 200,000 ریال به آدرس ذیل به علاقه‌مندان و پژوهشگران عرضه می‌شود.

آدرس: تهران، خیابان فلسطین، بین خیابان بزرگمهر و خیابان انقلاب، پلاک 309، دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی،

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©