کد: ۱۸۱۰۶۶۲       تاریخ انتشار: ۸ دي ۱۳۹۷

با صدور بیانیه‌ای صورت گرفت:
گرامیداشت حماسه یوم الله 9 دی توسط دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه‌ای فرارسیدن یوم الله 9 دی «روز بصیرت و تجدید میثاق امت با ولایت» را گرامی داشت.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
«این حرکت عظیم منسجم مردمی در مقابل توطئه‌ی دشمن، با این نظم، با این بصیرت، با این شور، با این انگیزه در هیچ جای دنیا نیست؛ و این چهل سال است که ادامه دارد، بحث یک سال و دو سال و پنج سال و مانند اینها نیست؛ نبرد ملّت با ضدّ ملّت است، نبرد ایران با ضدّ ایران است، نبرد اسلام با ضدّ اسلام است؛ این [نبرد] ادامه داشته و البتّه بعد از این هم خواهد بود؛ منتها سرگرم شدن ملّت ایران به مبارزه و ایستادگی و استقامت، موجب نشده است که از بقیّه‌ی ابعاد و زوایای زندگی غافل بشوند، [بلکه] همین جوانهای شما، بچّه‌های شما پیشرفتهای علمی را به وجود آورده‌اند، همین مأموران شما کارهای بزرگ [برای] آبروی ملّت ایران در کشور و در منطقه انجام داده‌اند. یعنی ملّت نشان داد که یک ملّتِ زنده است، یک ملّتِ بانشاط است، یک ملّتِ باخدا است، و خدا هم کمک میکند.»  (بیانات مقام معظم رهبری در دیدار با مردم قم، 19 دی 96 )
نهم دی ماه سال 88، روزی یادگار از تاریخ است تا در یکی از عظیم­ترین و تاثیرگذارترین حرکت­های بعد از انقلاب اسلامی، ملت ایران یک­صدا نفرت خود را از دشمنان داخلی و خارجی و کلیه فتنه‌­گران به نمایش گذارد.
فتنه 88 حادثه‌ای تلخ و در عین حال عبرت‌­آموز و درس­‌دهنده بود و حماسه 9 دی، نشان داد که این نظام ولایی است که می­تواند در عصر غیبت حضرت ولی­عصر «عجل الله تعالی فرجه» و دوران انتظار، در برابر زیاده­‌خواهی‌­های آمریکا و همه جهان غرب ایستادگی کند.
در چنین روزی، امت هوشیار، بصیر و شهیدپرور ایران ثابت کرد که در دفاع از ارزش‌های دینی و انقلابی خود، پشتیبان ولی‌فقیه و آرمان­های امام و شهداست و برای حفظ و نگهبانی از آن، کوچک­ترین اغماضی ندارد.
 ما نشان دادیم انقلاب اسلامی‌ با تکیه به رهبری ولی فقیه زمان، قادر است مانند هشت سال دفاع مقدس،‌ پیچیده‌ترین تهدیدها را مهار و با تبدیل آن به فرصت‌های تاریخی، دشمنان را از خلق فتنه‌های جدید علیه ارزش‌ها و مقدسات دینی، انقلابی و ملی ‌برحذر دارد.
شورای عالی انقلاب فرهنگی تحت زعامت رهبر عظیم‌­الشأن انقلاب اسلامی «مدظله العالی» فرارسیدن سالروز این حماسه بزرگ را به ملت بصیر و انقلابی ایران تبریک گفته و اعلام می­دارد، تا همواره مدافع راستین ولایت و پاسدار واقعی آرمان­‌ها و ارزش‌های نظام شکوهمند اسلامی خواهد بود و در مقابله با هرگونه توطئه و تهدیدی، هوشیارانه ایستادگی نموده و در پویایی و پیشرفت علمی، فرهنگی کشور مجاهدت می‌نماید.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©