کد: ۱۸۱۰۶۵۵       تاریخ انتشار: ۵ دي ۱۳۹۷

دکتر کبگانیان خبر داد:
تنزل رتبه کشور در بهبود فضای کسب و کار فارغ التحصیلان
جلسه 113 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 4/10/1397 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان، دبیر این ستاد، در تشریح دستور این جلسه طی سخنانی گفت: در ابتدای این جلسه و طبق روال معمول گزارش تحولات علمی و فناوری ارائه شد.
وی افزود: در گزارش امروز موضوع "تسهیل کسب و کار برای فارغ‌التحصیلان دانشگاهی" مورد بحث و بررسی اعضاء قرار گرفت.
 عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در این موضوع "شرکت‌ها‌ی دانش‌بنیان" نقش زیادی دارند و ما معتقدیم حل بسیاری از مشکلات اشتغال فارغ‌التحصیلان و ایجاد ارزش افزوده برای کشور از مسیر این شرکت‌ها می‌گذرد.
دکتر کبگانیان گفت: در حوزه کسب مجوز فعالیت، مقررات‌زدایی و حذف تشریفات زائد، بیمه، مالیات، مالکیت فکری و ...  "شرکت‌های دانش‌بنیان" مشکلاتی دارند که باید این مشکلات برطرف شود.
وی افزود: متاسفانه رتبه کشورمان در برخی زمینه‌ها تنزل پیدا کرده و این باید هشدار برای ما تلقی شود.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر ادامه داد: دستور اصلی جلسه امروز، ادامه بررسی "سیاست‌های اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاه‌ها" بود که گزارش وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی در این زمینه ارائه شد.
دبیر ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور در تشریح این گزارش گفت: در گزارش وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی موضوع اصلی توجه به "مشاغل مهارتی" و "متناسب‌سازی حقوق و دستمزد شاغلین در این بخش" بود.
وی افزود: البته با توجه به معاون وزیر صنعت، معدن و تجارت مقرر شد با هماهنگی این دو وزارتخانه این گزارش تکمیل شود.
دکتر منصور کبگانیان  ادامه داد: بعد از ارائه گزارش وزارت کار، تعاون و رفاه اجتماعی گزارش "مرکز همکاری‌های پیشرفت و تحول ریاست جمهوری" پیرامون موضوع مهم تناسب زمینه اشتغال فارغ‌التحصیلان دانشگاهی با رشته تحصیلی آنان ارائه شد که با توجه به پایان جلسه ادامه بررسی اسن گزارش به جلسه آینده موکل شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان در پایان نیز گفت: از نظر ما این عدم تناسب ذیل عناوین "بیکاری پنهان" و "اتلاف منابع کشور" قابل ارزیابی است.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©