کد: ۱۶۶۹۰۳۱       تاریخ انتشار: ۲۶ مهر ۱۳۹۷

دکتر مخبر دزفولی:
حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان نه یک انتخاب بلکه یک الزام است
جلسه 110 ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور، روز سه شنبه 1397/07/24 به ریاست دکتر محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار شد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر مخبر دزفولی هم در این جلسه طی سخنانی گفت: خوشبختانه همه ارکان نظام بر موضوع مقاومت در برابر تهدیدات خارجی متفق القول هستند.
وی افزود: همه وظیفه داریم این جریان را کمک و یاری کنیم.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در زمینه رفع نیازهای جامعه در زندگی روزمره، فناوری هایی مانند نانو می توانند تأثیرگذار باشند.
دکتر مخبر دزفولی گفت: عدم حمایت و خرید محصولات توسط شرکت های داخلی یک معضل است و این معضل- هرچند به کندی- در حال رفع است.
وی با اشاره به سخنان رئیس مرکز آمار، افزود: همانگونه که اشاره شد آمار یکی از لوازم برنامه ریزی است و باید بدانیم مصرف کننده آمار کیست و به چه کاری می آید.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با توجه به تأکیداات مقامات ارشد اجرایی کشور، دانشگاه باید بیش از پیش وارد حوزه تحولات علم و فناوری کشور شود.
رئیس ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور گفت: حرکت به سمت اقتصاد دانش‌بنیان نه یک انتخاب بلکه یک الزام است و ما راهی جز این نداریم.
وی افزود: شورای عالی انقلاب فرهنگی در این زمینه آماده هرگونه کمک و مساعدت است چون این مهم، مطالبه کل نظام است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: در کنار همه بخش‌های دولتی، بخش خصوصی فعال در حوزه اقتصاد باید با ابزارهای مشوق به همکاری جلب شوند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©