کد: ۱۵۹۶۷۲۸       تاریخ انتشار: ۲۳ خرداد ۱۳۹۷

وزیر علوم:
مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی خدمات شایانی را به جامعه علمی کشور انجام دادند
وزیر علوم، تحقیقات و فناوری گفت: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی از شخصیت‌های اصلی، مهم و تاثیرگذار در شورای عالی انقلاب فرهنگی بودند و با ‌لحاظ نگاه کارشناسی که به موضوعات فرهنگی و علمی داشتند؛ بدون پیرایه و تعارف نظرات خودشان را اعلام می‌کردند.
دکتر منصور غلامی با بیان این مطلب در گفتگو با مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی در مورد ابعاد شخصیت علمی دکتر احمدی افزود: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی به عنوان استاد حوزه و دانشگاه خدمات شایانی را به طلاب و دانشجویان و جامعه علمی کشور انجام دادند.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: ایشان در شکل‌گیری بعضی مراکز علمی مانند دانشگاه تربیت مدرس حضور داشتند و همیشه در هدف‌گذاری و برنامه‌ریزی‌های این دانشگاه ایشان همفکری می کردند.
وزیر علوم، تحقیقات وفناوری گفت: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی در راه‌اندازی، اداره و توسعه سازمان مطالعه و تدوین کتب علوم انساینی دانشگاه‌ها «سمت» سمت خدمات ارزنده و ماندگاری داشته و دارند.
وی افزود: در دوره بعد از انقلاب فرهنگی که دانشگاه‌ها فعال شدند یکی از دغدغه‌ها و نگرانی‌های مهم منابع و متون درسی بود که ایشان با خوش‌فکری و پیگیری توانست آن دغدغه و نگرانی را برطرف کند و ماحصل تلاش ایشان تا به امروز هم در حال استفاده است.
دکتر غلامی ادامه داد: مرحوم حجت الاسلام دکتر احمدی در کنار تمامی مسئولیت‌ها یک محقق بسیار خوب بودند و کارهای علمی زیادی در حوزه تخصصی خودشان انجام داده‌اند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©