کد: ۱۱۶۴۸۱۴       تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

دکتر کبگانیان خبر داد:
تدوین سند جامع توسعه علمی و دانش‌ بنیان استان بوشهر

قائم مقام ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و هیئت همراه در سفر به استان بوشهر و در دیدار با نماینده ولی فقیه در این استان و امام جمعه بوشهر و همچنین استاندار این استان، ابعاد برنامه‌های این استان به منظور اجرای نقشه جامع علمی کشو را مورد بررسی قرار دادند.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، دکتر منصور کبگانیان گفت:  تدوین سند توسعه دانش ‌بنیان استان بوشهر و شرکت در ستاد توسعه دانش بنیان این استان که با مدیران بخش‌های مختلف برگزار شد، از اهم برنامه‌های ما در این سفر بود.
وی افزود: در این استان ضرورت تدوین سند توسعه دانش ‌بنیان و احصای سیاست‌ها و اولویت‌ها و نحوه اجرایی‌شدن این سند، به خوبی احساس می شود.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: استان بوشهر به دلیل برخورداری از ظرفیت‌های منحصر به فرد اولین استان اولویت‌دار در تدوین سند جامع علمی و دانش‌بنیان خواهد بود.
عضو هیئت علمی دانشگاه صنعتی امیرکبیر گفت: با توجه به تاکیدات نماینده محترم ولی‌فقیه در استان بوشهر و استاندار محترم و تعامل همه دستگاه‌های اجرایی استان بوشهر در تدوین سند جامع علمی این استان قابل دست یابی خواهد بود.
وی افزود: استان بوشهر با ظرفیت‌های مهم تاریخی برای شورای عالی انقلاب فرهنگی یک فرصت برای دوین سند جامع علمی محسوب می‌شود.
دکتر کبگانیان گفت: تدوین سند جامع علمی استان بوشهر از چند ماه پیش با تشکیل کارگروه‌های مشترکی آغاز شده است و هدف اصلی تدوین این سند استفاده از همه ظرفیت‌ها برای توسعه و پیشرفت براساس برنامه‌های دانش‌بنیان است.
عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی ادامه داد: با تشکیل شورایی متشکل از معاونان ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی کشور و معاونان استاندار جهت نظارت بر روند تدوین نقشه، مقرر شده که سند جامع علمی استان بوشهر تا پایان فروردین تکمیل شده و در این راستا اسناد پشتیبان تدوین سند این استان می‌تواند به عنوان پایلوت به دیگر استان‌ها معرفی ‌شود.

 

تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©