کد: ۱۱۶۴۷۴۴       تاریخ انتشار: ۲۰ بهمن ۱۳۹۵

در بیانیه دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی تاکید شد:
بیست و دوم بهمن واژه‌ آشنای کسانی که نظام سلطه را به چالش کشیده اند
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، با صدور بیانیه ای ضمن تاکید بر لزوم پیمودن مسیر تحقق تمدن نوین اسلامی، همه آحاد ملت ایران را به شرکت در راه پیمایی 22 بهمن دعوت کرد.
به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، متن کامل این بیانیه به شرح ذیل است:
بیست و دو بهمن ماه بهار تجدید حیات ملت مسلمان و سر افراز ایران است و به همین اعتبار هر سال این ملت غیور بدون توجه به همه دشمنی‌ها، این مناسبت اسلامی و ایرانی را گرامی داشته است و گرامی خواهد داشت.
 عظمت روز بیست و دو بهمن و حماسه بزرگی که در این روز اتفاق افتاد، باعث شده تا نه تنها ملت ایران بلکه همه ملت های عدالت طلب و آزادیخواه این روز بزرگ را گرامی بدارند و می توان گفت بیست و دوم بهمن امروز تبدیل به واژه‌ای آشنا و مشترک میان همه کسانی بدل شده که می خواهند برای زندگی بهتر وعادلانه تر، نظام ظالمانه سلطه را به چالش بکشانند.
بدون تردید آنچه که ملت بزرگ ایران به رهبری زعیم عالیقدر و کبیر خود حضرت امام خمینی (ره) در سال 1357  خلق کرده چنان بزرگ و سرنوشت ساز بود که می توان آن را آغاز فصلی نوین و جدید در تاریخ معاصر جهان دانست.
در این روز مبارزات ملتی به ثمر نشست که بدون توجه به سبوعیت و درنده خویی نظام ستمشاهی و تنها با اتکاء به ذات مقدس ربوبی و به رهبری انسانی الهی و روشن ضمیر، تصمیم گرفت تا دیگر بنده غیر از خدا نباشد و بر دفتر پر غصه تحقیر توسط عوامل استکبار خاتمه دهد.
با توجه به همین رویکرد بود که انقلاب اسلامی از بدو پیروزی خود با دشمنی‌ها و کینه‌توزی‌ها مواجه بوده است و دشمنان این انقلاب که از فراگیر شدن فرهنگ و گفتمان این انقلاب رهایی بخش بیم دارند، در راستای هدف شوم انهدام انقلاب اسلامی از هیچ توطئه‌ای فروگذار نکرده‌‎ و نخواهند کرد.
هر چند این دشمنی‌ها و عداوت‌ها در هر برهه‌ای شکل و صورتی متفاوت داشته و دارد اما هر کسی که با فراست و هوشیاری به تاریخ سیاه دشمنی آمریکا و اذنابش با انقلاب اسلامی نگاه کند، به هدف نهایی این توطئه‌ها که انهدام انقلاب اسلامی و سرکوب کردن پیام انسانی این انقلاب است، وقوف خواهد یافت.
امروز شجره طیبه و درخت تناور انقلاب اسلامی در آستانه ورود به پنجمین دهه از حیات پرافتخار خویش و در مسیر گفتمان سازی و ایجاد زمینه به منظور تحقق «تمدن نوین اسلامی» قرارگرفته است و می توان گفت تحقق این تمدن شرط تداوم انقلاب اسلامی و پیام انسان ساز این انقلاب استامروز شجره طیبه و درخت تناور انقلاب اسلامی در آستانه ورود به پنجمین دهه از حیات پرافتخار خویش و در مسیر گفتمان سازی و ایجاد زمینه به منظور تحقق «تمدن نوین اسلامی» قرارگرفته است و می توان گفت تحقق این تمدن شرط تداوم انقلاب اسلامی و پیام انسان ساز این انقلاب است.
این تمدن  که با توجه به تاکیدات رهبر معظم انقلاب «مدظله العالی» بر سه ضلع فرهنگ، علم و اقتصاد بنا خواهد شد، ترسیم کننده میدان مواجه و نبرد ملت بزرگ ایران در این سه عرصه با دشنانش نیز خواهد بود.
در بخش اقتصاد، نظام سلطه با اعمال تحریم‌های ظالمانه که با بهانه‌های واهی بر علیه ملت  بزرگ ایران اعمال کرد، کوشید تا با اعمال فشار اقتصادی و ایجاد مشکل در معیشت مردم، میان آنان و نظام اسلامی جدایی بیفکنند و هرچند این توطئه‌ها و تحریم‌ها توانست مشکلاتی نیز ایجاد کند، اما عزم استوار و پولادین  ملت ایران با فرزندان شهیدش و با رهبر عزیزش «مدظله العالی» استوارتر و مستحکم تر از آن بود که با این فشارها از هم بگسلد.
در بخش فرهنگ نیز شبیخون و تهاجم فرهنگی به منظور تضعیف ایمان دینی ملت مسلمان ایران_ به عنوان علت ایجاد کننده و استمرار انقلاب اسلامی- در دستور کار دشمنان قرا رگرفت.
استکبار جهانی به سرکردگی آمریکای جهانخوار و جنایت پیشه در مسیر تحقق این هدف شوم خود سوء استفاده از ابزارها ارتباط جمعی را به عنوان یک محمل موثر در دستور کار خود قرار داده و می کوشد تا در قالب‌های فریبنده و با استفاده از ادبیات و گفتمان موجه اهداف خود را تحقق بخشد.
تلاش در این مسیر که با هدف تغییر سبک زندگی اسلامی - ایرانی  به سبک زندگی آمریکایی در حال انجام است، نیاز به مقابله هوشمندانه و آگاهانه دارد و امید است همه نخبگان فرهنگی کشور در این مسیر کوشاتر و فعال تر عمل کنند.
در حوزه علم و فناوری نیز رشد شتابنده و جهاد علمی فرزندان دانشمند ملت ایران که با رهنمودهای سازنده حضرت آیت الله خامنه‌ای «مدظله العالی» تحقق یافت،  توانست رتبه‌‌های ارزنده‌ای را نصیب ملت ایران کند و متقابلا دشمن جنایت پیشه نیز برای توقف این مسیر از هیچ توطئه‌ای فروگذار نکرد.
در این مسیر ملت غیور ایران با تقدیم فرزندان دانشمند شهید خود_ که با تیغ کینه امریکا و اسرائیل در خون مطهر خود غلطیدند_ نشان داد که از هیچ چیز نمی ترسد و با استعانت از خداوند متعال و توسل به پیشوایان معصوم خود «علیهم السلام» هر مانعی را از سر راه خود بر خواهد داشت.
در کنار این افتخارات باید افتخار دفاع از حریم اهل بیت «علیهم السلام» و مقابله با فتنه "تکفیر" را نیز به کارنامه سراسر حماسه ملت مسلمان ایران افزود.
این ملت صبور و شجاع در سال‌های اخیر و در مقابله با فتنه آمریکایی  اسرائیلی تکفیرگرایی در منطقه غرب آسیا، با تقدیم فرزندان عزیز خود _که مزین به عنوان پرافتخار مدافعان حرم گشته‌اند_ بار دیگر توطئه‌های آمریکایی اسرائیلی که با حمایت کشورهای وابسته منطقه در حال اجراء است، را ناکام ساختاین ملت صبور و شجاع در سال‌های اخیر و در مقابله با فتنه آمریکایی  اسرائیلی تکفیرگرایی در منطقه غرب آسیا، با تقدیم فرزندان عزیز خود _که مزین به عنوان پرافتخار مدافعان حرم گشته‌اند_ بار دیگر توطئه‌های آمریکایی اسرائیلی که با حمایت کشورهای وابسته منطقه در حال اجراء است، را ناکام ساخت.
دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی، ضمن ادای احترام و تجدید میثاق با روح پرفتوح بنیانگذار کبیر نظام مقدس جمهوری اسلامی _ حضرت امام خمینی «ره»_  و همه شهدای نهضت جهانی اسلامی به‌ویژه شهدای مدافع حرم و تجدید بیعت با رهبر معظم انقلاب اسلامی حضرت آیت الله العظمی خامنه‌ای «مدظله العالی» و گرامیداشت سی و هشتمین سالروز پیروزی انقلاب اسلامی، همه آحاد ملت بزرگ ایران را به مشارکت در راه‌پیمایی میلیونی بیست و دو بهمن ماه فرا می‌خواند.
تمامی حقوق این سایت متعلق به دبیرخانه شورایعالی انقلاب فرهنگی میباشد ©